7 érdekes tény, amit biztosan nem tudtál az óraátállításról

Ez azonban nem sokára megváltozhat, hiszen 2019-ben az Európai Parlament megszavazta a nyári időszámítás eltörlését. Ám mivel a 27 európai állam többsége máig sem cselekedett ezügyben, egyelőre maradunk az óra átállításánál.
A világban eddig sem volt mindenütt elterjedt a nyári időszámítás, így például Ázsia egy része, Afrika, Dél-Amerika és Ausztrália sem vette át ezt a szokást. A világon jelenleg 40 időzónát különítünk el. Lássuk, milyen érdekes tények kapcsolódnak hozzájuk!
Ha az ember böjtöl, egy óra is nehezen telik. A marokkóiak éppen ezért a nyári Ramadan idején felfüggesztik a nyári időszámítást, hogy ne kelljen túl sokat várniuk napnyugtáig, amikor újra ehetnek.
A nyári időszámításnak megvannak a maga hátrányai is: a lopott plusz óra jetlaget okozhat, és általában több közlekedési balesethez vezet az átállást követő héten.
A Bodensee a 19. században öt állam határán feküdt, és mindegyikben külön időzóna volt érvényben egészen 1890-ig, amikor áttértek a közép-európai időszámításra.
Kína területén öt külön időzóna fekszik, de az országban egységesen a pekingi időszámítás uralkodik.
Habár ennek nincs sok értelme, a kutatók a Déli-sarkon is át szokták állítani az órát a saját hazájuk gyakorlata szerint.
Franciaország területén fekszik a legtöbb időzóna, összesen 12, ebbe azonban az ország gyarmatainak időzónái is beletartoznak.
A Stockholmtól északnyugatra fekvő Märket szigetén két időzóna is helyet kap, mivel az alig háromhektáros sziget fele Svédországhoz, a másik fele Finnországhoz tartozik.
Galambos Dániel